TOP 5 błędów najczęściej popełnianych przez przedsiębiorców.
😎Aktualnie założenie firmy jest bardzo szybkie i proste. Trudności oraz błędy popełniane w trakcie prowadzenia firmy wychodzą po czasie.
Dlatego też, przygotowaliśmy specjalnie dla was top 5 najczęściej popełnianych błędów.❗️
Zapoznaj się z nimi i zapisz bądź udostępnij, bo dobry pomysł na biznes i duże chęci to niestety nie wszystko.🙉🙈
BRAK FAKTURY

Obowiązek wystawienia faktury lub rachunku wynika bezpośrednio z przepisów ustawy o VAT.

Dlatego w przypadku transakcji sprzedaży usługi istnieje taki obowiązek.

Faktura jest wystawiana na czynnego podatnika VAT, natomiast rachunek jest wystawiany w przypadku transakcji przeprowadzonej z osobą fizyczną nieprowadzącą działalności.

Niewydanie takiego dokumentu podlega karze grzywny.

ODLICZANIE 100 % VAT NA PALIWO

Przepisy stanowią, że w przypadku kosztów samochodu służbowego 100% VAT należy odliczyć tylko wtedy, gdy samochód jest używany wyłącznie do celów służbowych.

Ponadto należy jednak prowadzić rejestr przebiegu takiego pojazdu.

Jeśli natomiast podatnik użytkuje go również w sposób prywatny, możliwe jest odliczenie VAT naliczonego w 50% jego wysokości.

BRAK AKTUALIZACJI DANYCH

Brak rejestracji lub aktualizacji danych w szczególności w odniesieniu do wybranego miejsca zamieszkania, może skutkować brakiem udziału w postępowaniu podatkowym i wydaniem decyzji podatkowej na podatnika, od której nawet nie będzie miał, jak się odwołać. Dlatego dbając o własne interesy, pamiętaj o aktualizacji wszystkich danych, które należy przekazać właściwym organom państwowym.

NIE PŁACENIE PODATKÓW W TERMINIE

Każdy może zapomnieć o zapłaceniu podatku w terminie. Czyn ten, jest wykroczeniem i podlega obciążeniu odsetkami od kwoty podatku.

Jak tego uniknąć?

W dobie popularności urządzeń elektronicznych najlepiej jest umieszczać w kalendarzu elektronicznym cykliczne przypomnienia o obowiązku uiszczenia danej opłaty.

WYDATKI OSOBISTE

Wiemy, że każdy przedsiębiorca chciałby płacić jak najmniej podatku. W celu zmniejszenia tego ciężaru, uwzględniono nowe koszty uzyskania przychodu.Pamiętaj jednak, że nie każdy poniesiony wydatek może stanowić KUP. Tylko wydatki poniesione w celu uzyskania lub zabezpieczenia tego dochodu mogą stanowić koszt uzyskania przychodu. Mając to na uwadze , unikniemy możliwości uznania przez urząd skarbowy konieczności korekty i „” kosztu zeznania podatkowego.